Ráječko
GENERÁLNÍ SPONZOR

SK Olympia Ráječko

Číslo oddílu: 6210271, IČ: 478 84 746
Ráječko, Sportovní ulice, GPS: 49.3928806°N, 16.6392839°E

BLANENSKÝ DENÍK - Okresní superpohár skončil bez vítěze. Blansko remizovalo s Ráječkem

27. čec, 2017 | RÁJEČKO Muži „A“

Okresní superpohár skončil bez vítěze. Blansko remizovalo s Ráječkem

BLANSKO – RÉJEČKO 1:1 ( 0:0 ) Branky: 67.Kratochvíl – 65. Müller Rozhodčí: Jalový – Šebela, Roučka

Sestava Blansko: Záleský – Němec, Feik, Závodný, Novák, Šplíchal, Kratochvíl, Trtílek, Chloupek, Hanák, Bokůvka Náhradníci: Veselý, Šmerda, Mlčoušek, Honsejman Trenér: Martin Maša

Sestava Ráječko: Němec – Keprt R., Müller, Zouhar, Sedlák, Lidmila, Jarůšek, Zeman, Mičko, Horák, Bárta Náhradníci: Němeček, Pospíšil, Horáček, Vorlický – chyběl: Keprt D., Sedláček, Sehnal Trenér: Petr Vašíček

Podle posledních soutěžních tabulek se utkaly dva nejlepší fotbalové týmy Blanenska. Neoficiální okresní superpohár skončil bez vítěze. Teď už opět divizní Blansko hostilo v přípravném utkání na stadionu Metry úspěšnější ze dvou účastníků krajského přeboru Olympii Ráječko. Pro oba týmy to byla prakticky první těžší prověrka v rámci letní přípravy.

Domácím vypadla z programu dvě poslední přátelská utkání a také mají výrazněji změněný hráčský kádr než hosté. Zřejmě proto patřila počáteční aktivita Olympii a její kanonýr Jakub Mičko nejprve zblízka přestřelil branku a pak ze dvaceti metrů nastřelil břevno. „Ta zrušená utkání nám samozřejmě chybějí, ale musíme to vzít tak, jak to je. Teď vlastně skládáme za pochodu zcela nové mužstvo. Hodně kluků už je pryč, někteří možná ještě odejdou. Zatím je nahrazujeme mladými kluky z výborného vlastního dorostu,“ vysvětlil pomalejší rozjezd svého týmu nový trenér Blanska Martin Maša. Dění na hřišti se pak postupně vyrovnalo. Ve dvacáté minutě odmítl vedoucí branku domácí Dalibor Hanák. V jinak pěkné samostatné akci zvolil příliš mnoho kliček a dorážku Jiřího Kratochvíla tečovali ráječští obránci mimo tyče.

Po přestávce se už hrála zcela vyrovnaná partiie a bylo vidět, že i v přípravném derby oba soupeři stojí o vítězství. Skóre otevřel přesnou hlavičkou po rohovém kopu hostující David Müller. Ale už za dvě minuty se mezi stopery jako štírek protáhl Jiří Kratochvíl a technickou placírkou obstřelil brankáře Karla Němečka. V závěru po výborné akci Jakuba Mičky nastřelil domácí Tomáš Feik tyčku vlastní branky a na druhé straně zvonila konstrukce po Kratochvílově hlavičce. „Myslím si, že pro obě strany to byla celkem prestižní záležitost, a proto také utkání mělo solidní náboj. My jsme zatím odehráli jen turnaj ve Vilémovicích s mužstvy z I. B třídy. Tady to bylo rychlejší a důraznější. Bylo vidět, že nám zatím zcela nefunguje herní stránka. Ale v této fázi přípravy, a my jsme se dosud zaměřovali hlavně na fyzickou kondici, to tak bývá,“ komentoval utkání trenér Olympie Petr Vašíček.

Blanenští zahájí mistrovskou sezonu o týden dřív než Ráječko. Už v sobotu Mašův tým sehraje generálku na divizi. Od 10.00 hodin se na hlavním stadionu v Údolní ulici střetne s Dostou Bystrc. „Zápas nám ukázal dobré i špatné věci, ale hlavně, že se mužstvo potřebuje sehrát a musíme zapracovat na taktických činnostech. Proto zvažuji, že bychom odehráli ještě jeden zápas uprostřed příštího týdne. Rozhodnu se ale až po Bystrci,“ dodal Maša.

„Bylo vidět, že to byl náš první ostřejší zápas. Chyběl nám cit pro přihrávku, náběhové věci, abychom vpředu měli větší počet hráčů. Věřím, že se to postupně bude lepšit. V mužstvu nemáme velké změny. Nějaké odchody sice budou, ale osa týmu zůstane víceméně stejná. K té ose přidáváme kluky, kteří přišli na zkoušku a z vlastního dorostu,“ sdělil Vašíček.

Do startu krajského přeboru má Olympia v plánu již jedno utkání. Příští neděli (6. srpna) nastoupí v prvním kole jihomoravského Krajského poháru FAČR proti vítězi duelu druhého předkola Jedovnice – Lipovec.

ZDROJ: Blanenský deník

Vytvořilo: v promotion, s.r.o.