Ráječko, Sportovní ulice, GPS: 49.3928806°N, 16.6392839°E

Svratka Brno - Ráječko 1:3; Voda dal dva góly, Olympia vyhrála venku už poosmé

12. kvě, 2018 | Vedení klubu

Krajský přebor JmKFS | Datum: 12.05.2018

Ráječko vyhrálo v 25. kole jihomoravského krajského přeboru na hřišti Svratky Brno 3:1. O dva góly se postaral Filip Voda. Pět kol před koncem soutěže drží Olympia druhou příčku tabulky…

O ní bude ještě zajímavý souboj: třetí Bystrc ztrácí tři body, ale má zápas k dobru, třetí Bohunice bodů sedm, mají ale sehrány o dva zápasy méně než Ráječko.

V sobotním duelu u řeky Svratky se Ráječko dostalo do vedení v 8. minutě. Po dlouhém autu nechala domácí obrana na malém vápně úplně volného Sedláčka, který hlavou lehce trkl do míče a z blízka překonal brankáře Crhana. Byl to desátý sezónní gól pro ráječkovského středopolaře. Svratka ale okamžitě kontrovala. Za dvě minuty založil akci na půli hřiště Živný, vyslal do křídla Zlámala, ten mu míč vrátil a domácí kapitán se z vápna trefil přesně k tyči – 1:1.

Vyrovnaný stav i hra, která probíhala především ve středu hřiště, trval do 30. minuty. Pak udělali domácí další hrubici ve středu obrany – propadli při dlouhém nákopu a Voda chybu potrestal, v šestnáctce obešel protihráče a křížnou střelou s odrazem o tyč vrátil hostům vedení. Za dvě minuty pálil z šestnáctky znovu Voda a jenom o centimetry minul branku. Svratka mohla na konci poločasu srovnat. V 41. minutě ale nepřekonal Němečka Havlín ani Bábeľa.

Do druhého poločasu poslali domácí trenéři na hřiště Hansla a Svratka svého soupeře výrazně zatlačila. Vytvořila si také řadu šancí. V koncovce ale vyhořela podobně jako třeba v zápase v Bystrci. Hned po deseti vteřinách druhé půle zakončoval na bližší tyči Hansl, Němeček vyrazil na roh. 53. minuta přinesla hned trojici přiležitostí. Standardku Živného Němeček vyrazil, odražený míč napálil do tyče Hansl a pak střílel Bábeľa nad. V 58. minutě šel sám na branku Hansl, míč skončil s tečí těsně vedle tyče. V 70. minutě se před Němečkem objevil zcela sám Havlín. Nastřelil ale ležícího brankáře. Havlín se pak neprosadil ani v 74. minutě.

Alespoň na vyrovnání měli domácí šancí dost. Nedali a Ráječko je v závěru potrestalo. V 84. minutě se po rychlém kontru a přihrávce Daniela Keprta nadvakrát prosadil Filip Voda – druhá branka v zápase a třetí na jaře pro krajního záložníka. Hosté poté mohli zasadit domácím i další rány. Po rychlém protiútoku vyrazil střelu Radka Keprta Crhan a parádní Horáčkovu trefu z dálky zastavilo břevno.

Ráječko vyhrálo 3:1. Jedná se již o jeho osmou venkovní výhru v sezoně.